• Chcesz mieć pewność, że twój druk będzie dobrze wyglądał?

    Chcesz mieć pewność, że twój druk będzie dobrze wyglądał?

    By końcowy efekt naszej współpracy nie odbiegał od tego co wyświetla Wasz monitor prosimy byście zapoznali się z poniższymi czterema prostymi zasadami:

Bądź uniwersalny

Bądź uniwersalny

Zapisz swoją pracę w uniwersalnym formacie PDF. Możliwość eksportu do tego formatu ma wiele programów graficznych oraz darmowy pakiet Open Office. Jeśli ich nie posiadasz skorzystaj z darmowej aplikacji "PDFCreator". Znajdziesz ją wpisując "PDFCreator" w swojej ulubionej wyszukiwarce internetowej.
Osadź czcionki

Osadź czcionki

Eksportując swoje opracowanie pamiętaj aby osadzić w PDF-ie użyte przez Ciebie czcionki (gdy dominuje tekst) lub też zamienić wszystkie teksty na krzywe (jeśli tekstu jest relatywnie mało).
Pamiętaj o CMYK'u

Pamiętaj o CMYK'u

Wskazane jest, jeśli zamieściłeś w Twoim opracowaniu barwną grafikę, abyś wyeksportował całość kodując kolory jako CMYK czyli dla drukarek, zamiast RGB jak dla monitora czy aparatu cyfrowego.
Zaznacz marginesy

Zaznacz marginesy

Jeśli zamawiasz u nas wydruk wielkoformatowy, pamiętaj aby wokół opracowania występowała wyraźna linia według której należy odciąć grafikę z roli, a dodatkowo w przypadku banerów pamiętaj, że wokół grafiki należy jeszcze zostawić po 2,5 cm marginesu na zagięcie i zaoczkowanie baneru.

Poniżej zamieszczamy kilka zrzutów ekranu z ustawień eksportu do formatu PDF na przykładzie programu Corel Draw. Takie właśnie ustawienia - jak zaznaczono czerwoną obwódką - stosujemy w naszym zakładzie. Ustawienia te sprawdzają się także w większości innych programów DTP.